قطار

آژانس هواپیمایی رامین گشت دارای مجوز رسمی از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و نیز نمایندگی رزرواسیون قطارهای راه آهن جمهوری اسلامی ایران می باشد.

قطار ایران

قطار در بین وسایل حمل و نقل عمومی جز ایمن ترین وسیله ها محسوب می شود. اولین خط راه آهن ایران بین تهران و شاه عبدالعظیم حسنی در شهر ری سال ۱۲۶۱ احداث شد. استفاده از این وسیله حمل و نقل رفته رفته پیشرفت های خودش را داشت تا سال ۱۳۷۶ که تصمیم بر این شد تا برای توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی کشور این شبکه ی ریلی کشور به شرکت های خصوصی واگذار شود. این روند آهسته آهسته پیش رفت تا به امروز که چندین شرکت مسافربری قطار در کشور در حال فعالیت هستند و اکنون برخی از این شرکت ها کاملا خصوصی هستند.

نزدیک به ۱۰ شرکت مسافربری قطار در ایران وجود دارد که در مسیرهای ریلی کشور فعال هستند، در بین این شرکت برخی هم هستند که در زمینه قطارهای باری فعال هستند.

راه آهن ایران

کشور ایران، در حال حاضر دارای ۱۳۴۳۷ کیلومتر (انتهای سال ۱۳۹۵)شبکه ریلی استاندارد و ۹۶ کیلومتر (میرجاوه-زاهدان) خطوط ریلی عریض است.ساخت و توسعه خطوط ریلی در ایران توسط شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور انجام می‌پذیرد. نگهداری و تعمیر و هم‌چنین بهره‌برداری از این شبکه ریلی بر عهدهشرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

شرکت های مسافربری قطار ایران

  • شرکت حمل و نقل ریلی رجا
  • شرکت ریل ترابر سبا
  • شرکت قطارهای فدک
  • شرکت قطارهای نورالرضا
  • شرکت قطارهای مسافری و باری جوپار
  • شرکت قطارهای مسافری رعد تبریز
  • شرکت راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل)
  • شرکت قطارهای مسافری کوثر
  • شرکت قطارهای مسافری مهتاب (مهتاب سیر جم)
  • شرکت قطاری وانیا ریل

لازم به ذکر است که بدانید شرکت های قطاری وانیا ریل، مهتاب سیر جم، راه آهن شرقی بنیاد (بن ریل)، نورالرضا، ریل ترابر سبا، ریل سیر کوثر، جوپار، رعد تبریز و هستیا زیر مجموعه هولدینگ سفیر ریل آسیا هستند، ولی فعالیت هر کدام از آن ها به طور مستقل می باشد.

 

قطار

 

قطار رجا

قطار رجا

رجا به عنوان اولین شرکت قطاری ایران با کسب سال ها تجربه در عرصه حمل و نقل ریلی از واگن هایی پیشرفته و خدماتی قابل توجه در ناوگان خود بهره می برد. این مجموعه واگن های بسیاری را به خدمت گرفته و ازجمله قطار های آن می توان به قطار مجلل زندگی، سیمرغ، سبز، پردیس، صبا، میلاد، 6 تخته پارسی، لوکس 4 تخته و البرز اشاره کرد.
قطار 5 ستاره زندگی در شرکت رجا از سال 1396 به ناوگان ریلی این مجموعه اضافه شد و از جمله لوکس ترین قطارهای ایران می باشد تا جایی که خدمات ارائه شده در آن قابل مقایسه با خدمات پروازی است. از جمله خدمات موجود در قطار زندگی رجا باید به خرید بلیط قطار به همراه عصرانه، شام و شام ویژه لاکچری اشاره کنیم.
قطار سفیر

قطار سفیر

شرکت قطار سفیر با نام کامل سفیر ریل آسیا مجموعه ای از 9 شرکت قطاری است که به منظور یکپارچگی فعالیت هر 9 زیر مجموعه، ارائه بهترین خدمات در سفر، خرید و رزرو بلیط قطار تاسیس شد. سفیر قطارهای بسیاری در مجموعه خود دارد و بر اساس اطلاعات موجود بیش از 300 قطار در ناوگان ریلی سفیر مشغول به خدمت رسانی هستند.

از جمله قطارهای موجود در شرکت سفیر که امکان رزرو اینترنتی بلیط قطار برای آنها وجود دارد می توانیم به قطارهای پارس لاریم، غزال بنیاد، نورالرضا، پرستو، سروش، مهتاب، غدیر و نگین اشاره کنیم. برخی از قطارهای نامبرده در دسته بهترین واگن های قطاری کشور و در درجه یک و دو قرار دارند.
قطار نورالرضا

قطار نورالرضا

شرکت حمل و نقل ریلی نورالرضا از جمله شرکت های فعال در حوزه خدمات قطاری و گردشگری کشور است که از سال 1385 فعالیت خود را تحت نظر راه آهن جمهوری اسلامی و شرکت قطاری رجا آغاز کرد. شرکت نورالرضا جوانترین مجموعه در ناوگان ریلی کشور است که برخلاف تجربه کوتاهی که در مقایسه با دیگر شرکت های قطاری دارد، خدمات در خور توجهی را در واگن های VIP و قطار عروس خود در اختیار مسافران قرار داد.

قطار فدک

قطار فدک

قطار فدک نامی آشنا در بین بهترین قطار های ایران است و به واسطه خدمات، امکانات و ویژگی های رفاهی که در اختیار مسافران قرار می دهد به هتل 5 ستاره متحرک برروی ریل مشهور شده است. قطارهای فدک در سه کلاس مختلف، با نرخ قیمت و خدمات متفاوت هستند و همگی از جمله قطارهای 5 ستاره هستند.

قطارهای لوکس فدک توانایی حرکت تا سرعت 200 کیلومتر بر ساعت را داشته و امکاناتی نظیر کترینگ گرم، سامانه های صوتی و تصویری، امکان احضار مهماندار از درون کوپه، انتخاب فیلم و موسیقی دلخواه، تنظیم درجه دمای کوپه مسافر، میز ناهارخوری مجزا و اینترنت پرسرعت Wi-Fi تنها گوشه ای از خدمات رفاهی در قطارهای فدک است.

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسامآژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام

خط ویژه : 41509-021

خط مستقیم ویژه تهران : 1727

آدرس : تهران.خیابان خرمشهر.خیابان عربعلی.پلاک 38.واحد1

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام مجری برگزاری تورهای داخلی و خارجی، رزرواسیون هتل ها، رزرو بلیط کلیه پروازها می باشد.ازجمله تورهای این آژانس می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تور تایلند, تور ترکیه, تور دبی, تور مالزی, تور مالدیو, تور هند, تور ارمنستان, تور گرجستان, تور آذربایجان, تور کیش, تور مشهد, تور استانبول, تور کوش آداسی, تور پوکت, تور پاتایا, تور سامویی, تور بانکوک, تور تفلیس, تور ایروان, تور باکو, تور مسکو, تور سن پترزبورگ, تور بالی, تور دهلی, تور کوالالامپور, تور سنگاپور, تور بدروم, تور ازمیر و ...  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام می باشد