گردشگری تایلند

گردشگری تایلند

اماکن گردشگری تایلند اعم از گردشگری تاریخی , گردشگری تفریحی , هتل ها , رستوران ها, مراکز خرید, سواحل و ... را بشناسید.

  • گردشگری پوکت
  • گردشگری پاتایا
  • گردشگری سامویی
  • گردشگری بانکوک

 

تایلند یکی از کشورهایی است که در سالیان‌ اخیر برای رشد و پیشرفت خود بسیار به صنعت گردشگری متکی بوده است. گردشگری در این کشور حدود ۱۲ درصد تولید ناخالص داخلی را تشکیل می‌دهد و سال گذشته به اندازه نیمی از جمعیت تایلند، توریست‌های خارجی از این کشور بازدید کرده‌اند.

تایلند سالیانه تقریبا میزبان ۳۵,۴ میلیون گردشگر از سراسر جهان است و این میزان گردشگر نسبت به سال ۲۰۱۰ که گردشگران ورودی به تایلند از نصف این مقدار نیز کمتر بودند، رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد. تایلند هنوز هم می‌تواند شاهد رونق بخش گردشگری خود باشد و پیش‌بینی می‌شود که امسال ۳۷,۶ میلیون گردشگر خارجی از این کشور جنوب شرق آسیایی بازدید کنند.

گردشگری در تایلند

اما گردشگری یکی از آن نوع صنایعی است که در مقابل بی‌ثباتی کشور بسیار آسیب‌پذیر است. در نتیجه تغییر سلطنت در این کشور و تهدیدات تروریستی، پیش‌بینی می‌شد که تعداد گردشگران تایلند کاهش یابد، اما به نظر نمی‌رسد که این وقایع روی رشد گردشگری تایلند تاثیرگذار بوده باشند.

ورود گردشگران بین‌المللی به تایلند حدود ۸,۸ درصد رشد را نشان می‌دهد و به طبع همین افزایش گردشگر، میزان اشتغال‌زایی و هتل‌سازی در این کشور نیز رشد داشته است.

 

به‌منظور ترویج گردشگری، تایلند اتباع ۲۱ کشور را از دریافت ویزای این کشور معاف کرد و همین امر باعث شد که بازدید اتباع این ۲۱ کشور از تایلند حدود ۴,۵ درصد افزایش یابد. البته این معافیت ویزایی برای دولت تایلند چندان هم بی‌هزینه نبوده است و دولت این کشور از کسب حدود ۲۳۰ میلیون دلار به خاطر معافیت ویزایی محروم شد. این اولین بار نیست که درآمد دولت تایلند از بخش ویزا کاهش می‌یابد. در سال ۲۰۱۶ نیز هزینه ویزای تایلند حدود ۵۰ درصد کاهش یافت.

 

افزایش گردشگران در تایلند مشکلاتی را برای جاذبه‌های طبیعی این کشور ایجاد کرده است و مقامات این کشور مجبور شدند ساحل معروف مایا را به صورت موقف ببندند. صخره‌های مرجانی این ساحل به دلیل افزایش گردشگران و اکوسیستم شکننده جزیره تقریبا نابوده شده‌اند.

 

جشنواره گل تایلند

شمال تایلند به تنوع گل و گیاه، مشهور است؛ به خصوص در ماه فوریه (بهمن) که بهترین ماه در چیانگ‌مای است. رژه ماشین‌های حامل افراد که با گل‌های زیبا تریین شده، ویژگی به یادماندنی این رویداد سالیانه است. بخش‌های مختلف این جشنواره، شامل نمایش گل و گیاه، فروش صنایع دستی، نمایش‌های هنری و مسابقات مختلف است. این جشنواره سه روزه در اولین آخر هفته ماه فوریه برگزار می‌شود.

 

خلیج فانگ نا

این خلیج زیبا که در شمال شرقی جزیره پوکت واقع شده است، مکانی منحصربفرد در جهان است ( که تنها خلیج هالانگ در ویتنام با آن برابری می کند). خصوصیت منحصربفرد این خلیج صخره های سنگ آهکی آن است که در جای جای آب های زمردین این خلیج سر بر آورده اند. جزیره جیمز باند و کوپانی دو منطقه بسیار معروف این خلیج می باشند. اما بهترین راه برای لذت بردن از زیبایی های خارق العاده این خلیج و همچنین اجتناب از ازدحام معمول در جزیره جیمز باند و کوپانی سفری دریایی به وسیله قایق از انتهای شمالی جزیره پوکت می باشد. سفردریایی لذت بخش در کنار جزایر سنگ آهکی زیبا به همراه توقف گاه و بیگاه برای لذت بردن از جزایر آرام بسیار هیجان انگیزتر از دیدن این مناظر حیرت انگیز سوار بر اتوبوس های دریایی است.

 

جزایر سیمیلان

این گروه از صخره ها و جزیره ها در فاصله نود دقیقه ای (با قایق موتوری سریع السیر) از ساحل استان پهانگ نگا و هشت ساعت یا بیشتر ( با قایق کند رو) از جزیره پوکت واقع شده اند. این منطقه در سال ۱۹۸۲  به عنوان پارک ملی دریایی معرفی شده است و به تبع آن تا حد زیادی توسعه نیافته باقی مانده است. این جزایر که نام خود را از واژه مالایی سیمبلان به معنی عدد نه گرفته اند شامل نه جزیره مهم این منطقه می باشند. آب هایی که این جزایر را فرا گرفته اند سرشار از ماهی های گرمسیری، مرجان های رنگارنگ و منظره زیرآبی استثنایی هستند. این منطقه یکی از بهترین و لذت بخش ترین تجربه های غواصی در جهان را برای گردشگران فراهم می آورد.

 

تور تایلند

 

جزایر فی فی

این جزایر زیبا یکی از خیره کننده ترین مناظر در جنوب شرقی آسیا بشمار می روند. جزایر فی فی که با قایق های سریع السیر تنها ۴۵ دقیقه و با کشتی های کوچک تنها ۹۰ دقیقه با جزیره پوکت فاصله دارند، مکانی منحصر بفرد و زیبا برای گذراندن تعطیلاتی تابستانی هستند. سواحل کلاسیک، صخره هایی با اشکال خیره کننده و آب های فیروزه ای رنگ مملو از موجودات دریایی رنگارنگ این جزایر را تبدیل به بهشتی رویایی کرده است. این جزایر از دو جزیره فی فی دان و فی فی لِه تشکیل شده اند. فی فی دان که جزیره ای مسکونی و بزرگتر است، هر ساله صدها بازدید کننده را برای گذراندن تعطیلاتی فراموش نشدنی در سواحل خود جذب می کند. برای بسیاری، جزیره زیبای فی فی دان به معنای نهایت لذت بردن از شب زنده داری است. این جزیره و دهکده خیال انگیز که جلوه گری اش را از غروب خورشید شروع و تا پاسی از شب ادامه می دهد با جاذبه هایی همچون رستوران ها و مکان های مفرح، مقصدی ایده آل برای جوانان و گردشگران است.

 

جشنواره بزرگ تایلند

این جشنواره که در سپتامبر برگزار می‌شود، مربوط به میراث فرهنگی غنی تایلند است و شامل برنامه‌های مختلف فرهنگی، مسابقات مشت‌زنی، نمایش بریدن میوه و سبزیجات، ساخت مجسمه و رنگ کردن چتر است. بازدیدکنندگان می‌توانند طی مدت این جشنواره، صنایع دستی تایلند و کالاهای دیگر از دست‌فروش‌ها به قیمت ارزان بخرند.

 

ساحل ریلی

اکنون ساحل ریلی در لیست برترین جاذبه های گردشگری جهان به عنوان یکی از منحصربفردترین اماکن گردشگری کشور تایلند قرار دارد. این ساحل دیدنی که در جنوب ساحل (Ao Nang) و در اطراف دماغه ای صخره ای واقع شده است، تنها توسط قایق قابل دسترسی است. ساحل ریلی جهانی آرام و خارق العاده را پیش روی گردشگران قرار می دهد. این شبه جزیره کوچک با سواحل شنی سفید رنگ خیره کننده، صخره هایی از جنس سنگ آهک، مناظر خارق العاده، غارها و تالاب هایی که در دل صخره ها جای گرفته اند و با جریان جزر و مد تغییر شکل پیدا می کنند، تجربه ای فراموش نشدنی را در محیطی کوچک برای بازدید کنندگان خلق می کنند.  ساحل ریلی که بدون داشتن هیچگونه جاده و یا مسیر پر زحمت به واقع بهشتی گرمسیری است با خلق روزهایی خاطره انگیز، ماجراجویی های فراموش نشدنی و عصرهای خنک، تعطیلاتی ماندگار را برای مسافران رقم می زند.

 

جشنواره چتر و صنایع دستی تایلند

این جشنواره در دهکده‌ای کوچک در نزدیکی شهر چیانگ‌ مای و در ماه ژانویه (دی) برگزار می‌شود. تقریباً تمام مردم دهکده بوسانگ از طریق تولید چترهای کاغذی نقاشی شده، امرار معاش می‌کنند. این نمایشگاه، در خیابان اصلی برگزار شده و یادبود هنرهای سنتی است. در این بازار می‌توان به خرید چتر و صنایع دستی، پرداخت.

 

آیوتایا

ظرف ۴۰۰ سال آیوتایا از پایتخت سیاسی و تجاری پررونق به شهری کاملا تخریب شده، غارت شده، سوخته و رها شده تغییر چهره داد. این شهر متاثر از جنگ قدرت بین تایلند و کشور همسایه برمه بود. با این وجود آیوتایا به عنوان مرکزی موفق برای تجارت های منطقه ای و شهری رو به رشد و جایی که هنر و فرهنگ با یکدیگر تلفیق شدند، باقی ماند. معماری مثال زدنی این شهر با سبک ها و تکنیک های پیچیده، تلفیقی است هنرمندانه از سبک های لوپبوری، سوکوتایی، (Dvaravati)، یوتانگ، کهن و پارسی. امروزه معبد آیوتایا و ویرانه های کاخ، یادآور گذشته ی با شکوه سیام (نام قدیمی تایلند) و همچنین خاطرات فراموش نشدنی دوره های سیاه در تاریخ تایلند است.

 

نمایش رژه اژدها و شیر تایلند

این جشنواره، هر سال ساکنان چینی تایلندی، در ماه ژانویه (دی) برای احترام به اژدهای طلایی برگزار می‌کنند. جمع شدن مردم با لباس‌های رنگارنگ، حرکت دسته‌ها به صورت نظامی و رقص و حرکاتی مانند شیر و اژدها، به این جشنواره، جلوه خاصی می‌بخشد. این نمایش، معمولاً در اغلب شهرهای مهم برگزار می‌شود؛ اما مرکز اصلی آن، ناخون سوآن است.

گردشگری بانکوک

اماکن گردشگری بانکوک

اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه های دیدنی بانکوک
گردشگری بانکوک
گردشگری پوکت

اماکن گردشگری پوکت

اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه های دیدنی پوکت
گردشگری پوکت
گردشگری پاتایا

اماکن گردشگری پاتایا

اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه های دیدنی پاتایا
گردشگری پاتایا
گردشگری سامویی

اماکن گردشگری سامویی

اماکن تفریحی و گردشگری، جاذبه های دیدنی سامویی
گردشگری سامویی

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسامآژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام

خط ویژه : 41509-021

خط مستقیم ویژه تهران : 1727

آدرس : تهران.خیابان خرمشهر.خیابان عربعلی.پلاک 38.واحد1

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام مجری برگزاری تورهای داخلی و خارجی، رزرواسیون هتل ها، رزرو بلیط کلیه پروازها می باشد.ازجمله تورهای این آژانس می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تور تایلند, تور ترکیه, تور دبی, تور مالزی, تور مالدیو, تور هند, تور ارمنستان, تور گرجستان, تور آذربایجان, تور کیش, تور مشهد, تور استانبول, تور کوش آداسی, تور پوکت, تور پاتایا, تور سامویی, تور بانکوک, تور تفلیس, تور ایروان, تور باکو, تور مسکو, تور سن پترزبورگ, تور بالی, تور دهلی, تور کوالالامپور, تور سنگاپور, تور بدروم, تور ازمیر و ...  

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام می باشد.