گردشگری گرجستان

گردشگری گرجستان

سرزمين گرجستان از نظر اقليمي منحصر به فرد است، يعني هر چهار فصل سال ديده مي‌شود به طوري که در يک زمان در کناره‌هاي درياي سياه هواي تابستاني در ميان نخل‌هاي بلند و هميشه سبز حکم فرماست؛ در تپه ماهورهاي پايکوهي، رويش علف‌هاي تازه و گل‌هاي بهاري، همچنين در کوهستان، مه غليظ همچون ابري که با ريزش برف و باران همراه‌است وجود دارد.

اما قلل قفقاز بزرگ همچون قازبگي و ساير کوه‌ها، از برف ضخيم پوشيده شده‌اند. در مجموع آب و هواي گرجستان تابعي است از موقعيت جغرافيايي اين سرزمين، توده‌هاي هواي اشباع شده از بخارات آب درياي سياه از سمت غرب وارد دالان قفقاز و در گرجستان غربي باعث بارندگي متناوب مي‌شود و با از دست دادن نسبتي رطوبت از رشته کوه‌هاي سورامي، مسختي و ارسياني وارد گرجستان شرقي مي‌شود.

شايد به همين دليل است که گرجستان شرقي بارندگي کمتري را دريافت مي‌کند و آب و هواي آن خشک تر است.

دیدنی های تفلیس به عنوان بزرگترین شهر گرجستان شما را مجذوب خود خواهد کرد. این شهر با جمعیت 1.5 میلیون نفری خود پایتخت گرجستان است و جاهای دیدنی در خود جای داده است. تور گرجستان تفلیس بهترین فرصت برای بازدید از مکانهای دیدنی تفلیس است. میدان آزادی و خیابان روستاولی تفلیس گرجستان, دریاچه لیسی (Lisi Lake),محله حمام ها, پارک آبی (آکوا پارک), کلیسای صخره ای گرجستان, پارک ریکه تفلیس گرجستان (Rike park ), پل صلح, کلیسای جامع تثلیث, شهر سیقناقی, شهر سنگی اوپلیستیخه(uplistsikhe) از مناطق دیدنی گرجستان هستند.

 

دیدنی های باتومی به عنوان یکی از شهرهای کشور گرجستان بسیار متنوع و سرگرم کننده است این شهر یکی از زیبا ترین بنادر و شهرهای قفقاز است که معمولا گردشگران تور گرجستان را بر آن می دارد که با انتخاب تور تفلیس باتومی به صورت ترکیبی حتما از این شهر و مناطق دیدنی باتومی دیدن کنند.

جاذبه های کوهستانی گرجستان

کشور گرجستان عمدتاً کوهستاني است. بيش از 80% قلمرو اين سرزمين را کوهستان‌ها و تپه ماهورها پوشانده‌است. فعاليت‌هاي عادي مربوط به زلزله در نواحي داراي ساختار آتشفشاني در گرجستان جنوبي آشکار شده‌است. برخلاف کليات عمومي کوه شناسي، قسمت گرجستان قفقاز بزرگ، در مطابقت با زمين شناسي و ساختار اصلي ناهمواري، به سه قسمت غربي، مرکزي و شرقي تقسيم شده‌است.

برخورد دو رود متکواري وآراگوي

رشته کوه‌هاي سورامي، متسختي و ارسياني، رودهاي گرجستان را به دو حوضه درياي سياه و درياي خزر تقسيم مي‌کنند. به علت بارندگي فراوان، رودهاي حوضه درياي سياه شبکه متراکم تري را تشکيل داده و حجم آب بيشتري را نسبت به گرجستان شرقي، جاري مي‌سازد. گرجستان غربي با تعداد زيادي از رودهاي کوچک که از نزولات باران و قسمتي از مرداب‌ها تغذيه مي‌شوند، مشخص مي‌شوند. اين رودها مستقيماً وارد درياي سياه مي‌شوند. در حوضه رود متکواري چنين نمونه‌هايي از رودهاي مردابي وجود ندارد، اما رودها داراي جريان‌هاي فصلي هستند و در تابستان اين رودها خشک مي‌شوند. در گرجستان غربي، جايي که سنگ‌هاي کربناته، گسترش يافته‌است، رودهاي زيادي از چشمه‌ها يا جويبارهايي سرچشمه مي‌گيرند که از حفره‌هاي کارست‌هاي زيرزميني بيرون مي‌آيند. در سرزمين‌هاي بلند جاواختي در گرجستان جنوبي رودهايي وجود دارند که توسط درياچه‌ها و به مقدار زياد از آب‌هاي زيرزميني تغذيه مي‌شوند.

رودخانه‌هاي گرجستان داراي اهميت اقتصادي بسيارند. بر طبق برآوردهاي منابع برق آبي، گرجستان جاي مهمي را در بين کشورهاي مستقل مشترک المنافع (CIS ) اشغال مي‌کند و بسياري از کشورهاي خارجي از جمله فرانسه، ايتاليا، اسپانيا، اتريش، يونان، پرتغال و صربستان جلوتر است.

دریاچه های گرجستان

تعداد درياچه‌هاي گرجستان اندک است و اغلب آن‌ها کوچک مي‌باشند و در چشم انداز گرجستان نقشي ايفا نمي‌کنند. هرچند، درياچه‌هاي اين کشور از نظر منشا متفاوت اند اما داراي شکل زيبايي هستند.

سرزمين‌هاي بلند جاواختي بيشترين تعداد درياچه هارا داراست. در گرجستان شرقي درياچه «بازالتي» قرار دارد و در داخل محدوده شهر تفليس درياچه کوچک «ليسي» واقع شده‌است. تعداد زيادي درياچه‌هاي مصنوعي در گرجستان ايجاد شده‌است. تعدادي از آنها حتي از درياچه‌هاي طبيعي است.

 

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسامآژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام

خط ویژه : 41509-021

خط مستقیم ویژه تهران : 1727

آدرس : تهران.خیابان خرمشهر.خیابان عربعلی.پلاک 38.واحد1

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام مجری برگزاری تورهای داخلی و خارجی، رزرواسیون هتل ها، رزرو بلیط کلیه پروازها می باشد.ازجمله تورهای این آژانس می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تور تایلند, تور ترکیه, تور دبی, تور مالزی, تور مالدیو, تور هند, تور ارمنستان, تور گرجستان, تور آذربایجان, تور کیش, تور مشهد, تور استانبول, تور کوش آداسی, تور پوکت, تور پاتایا, تور سامویی, تور بانکوک, تور تفلیس, تور ایروان, تور باکو, تور مسکو, تور سن پترزبورگ, تور بالی, تور دهلی, تور کوالالامپور, تور سنگاپور, تور بدروم, تور ازمیر و ...  

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام می باشد