تور ترکیه

آژانس هواپیمایی رامین گشت مجری مستقیم برگزاری و اجرای تور ترکیه همراه با تور لحظه آخری ترکیه , رزرو بلیط تور ترکیه , رزرو هتل در ترکیه و ... می باشد.

از جمله تورهای ترکیه آژانس رامین گشت

ترکیه

تُرکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد.

تور ترکیه

ترکیه در شرق با کشورهای ایران، نخجوان، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب شرقی با عراق و سوریه؛ و در شمال غربی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

تور ترکیه

پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (سی و هفتم) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی شرق و غرب امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا به‌شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه کشور ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه‌ای برخوردار است و مکان‌های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست توسط تور ترکیه به آنجا مسافرت می‌کنند.

تور ترکیه

جمعیت ترکیه حدود ۷۷ میلیون نفر (برآورد ۲۰۱۵) می‌باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند.

 

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، و تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۹۲۳ با خط لاتین نوشته می‌شود.

تور ترکیه 

ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا را در دست داشت.

ترکیه در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار گرفته‌است. کشورهای هم‌مرز ترکیه عبارت‌اند از: در خاور با ایران ۴۹۹ کیلومتر، جمهوری آذربایجان ۹ کیلومتر، ارمنستان ۲۶۸ کیلومتر، و گرجستان ۲۵۲ کیلومتر؛ در جنوب خاور با عراق ۳۵۲ کیلومتر و سوریه ۸۲۲ کیلومتر؛ در شمال باختر با یونان ۲۰۶ کیلومتر و بلغارستان ۲۴۰ کیلومتر.

تور ترکیه

ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. بزرگترین و مهم‌ترین شهر آن استانبول می‌باشد.

تور ترکیه

زبان 

ترکی استانبولی، زبان رسمی ساکنان ترکیه و یکی از قدیمی ترین زبان های دنیاست. این زبان در گذشته با خط عربی نوشته می شد ولی از زمان تشکیل حکومت جمهوری ترکیه توسط آتاترک به خط لاتین تغییر یافت. از دیگر زبان های رایج در ترکیه می توان به کردی، انگلیسی و عربی اشاره کرد.

 

واحد پول ترکیه

واحد پول ترکیه لیر و هر لیر معادل 100 قروش است. همچنین علامت اختصاری آن TRY یا TL می باشد. لیر ترک به صورت اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیره و سکه های یک قروشی، 5 قروشی، 10 قروشی، 25 قروشی، 50 قروشی و یک لیره ای می باشند. در گذشته ارزش برابری لیر ترکیه بسیار پایین بود و با توجه به تورم زیاد ارزش آن به مرور کمتر می شد از این رو دولت تصمیم گرفت که از تاریخ 28 ژانویه 2005 شش صفر از واحد پول ترکیه حذف کند. به این ترتیب هر لیر جدید ترک برابر با یک میلیون لیر قدیم است.

تور ترکیه شهر استانبول

یکی از شهر های توریستی در پکیج تور ترکیه آژانس رامین گشت استانبول است. استانبول بزرگ‌ترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد. تنگهٔ بسفر دو قارهٔ آسیا و اروپا را از یکدیگر جدا می‌کند و استانبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد.پربازدیدترین بخش شهر استانبول، مرکز تاریخی آن است که در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. مجموعه ای از بناهای تاریخی و مشهور استانبول را در همین منطقه می بینید که از آن جمله می توان به ایا صوفیه، مسجد آبی، باسیلیکا سیسترن و ... اشاره کرد. 

تور ترکیه شهر آنکارا

یکی دیگر از شهرهای توریستی و گردشگری در تور ترکیه آنکارا است. آنکارا پایتخت و پس از استانبول دومین شهر بزرگ کشور ترکیه است. این شهر هم‌چنین مرکز سیاسی استان آنکارا است. آنکارا شهری جدید و نسبتاً مدرن با ۴٬۳۱۹٬۱۶۷ نفر جمعیت است (آمار ۲۰۰۵). از مراکز دیدنی آن می‌توان آرامگاه آتاتورک و برج گردان خرید آتاکوله را نام برد.

تور ترکیه شهر ازمیر

ازمیر یکی از شهرهای توریستی در بسته تور ترکیه است. ازمیر سومین شهر بزرگ ترکیه بعد از استانبول و آنکارا از لحاظ بزرگی و دارای موقعیت ممتاز به عنوان شهری تجاری، صنعتی و بندری.همه ساله ازمیر میزبان تعداد زیادی نمایشگاه و کنگره‌های مختلف صنعتی، تجاری و علمی است.

تور ترکیه شهر بدروم

هرکس که تور ترکیه را انتخاب می کند با بدروم آشناست .بدروم سرزمین آب‌های ابدی است، جایی که تا چشم کار می‌کند نور و آب دنیای دیگر را رقم زده‌اند. شهری ساحلی در جنوب غرب ترکیه که در کنار دریای اژه موقعیت توریستی خوبی را پیدا کرده است.  واژه «بدروم» به معنای پایین است و از آنجائیکه این شهر در پائین ترکیه قرار گرفته است این نام را یدک می‌کشد. 

تور ترکیه شهر آنتالیا

یکی از شهر های تفریحی که در تور ترکیه حتما باید به آن رفت آنتالیا است.آنتالیا نام مرکز استان آنتالیا و از شهرهای مهم و توریستی کشور ترکیه است. این شهر که به عنوان مرکز گردشگری و تفریحی در ترکیه محسوب می‌گردد دارای جاذبه‌های فراوان می‌باشد. در این شهر بلوارهای زیبا با درختان نخل و لنگرگاه‌ها خود نمائی می‌کند.آنتالیا یکی از پربازدیدترین شهرهای ترکیه به شمار می آید و اغلب این شهر را برای سفر انتخاب می کنند تا از تفریحات ساحلی استفاده کرده و از طبیعت لذت ببرند. تفریحاتی چون قدم زدن در سواحل، جنگل نوردی، آف‌رود، کشتی سواری و... در آنتالیا محبوبیت زیادی دارند

تور ترکیه شهر کوش آداسی

یکی از پر طرفدارترین شهر های پکیج تور ترکیه کوش آداسی می باشد. کوش‌آداسی در ۷۱ کیلومتری شهرستان مرکزی استان آیدین و در نوار ساحلی منطقه اژه واقع شده‌است و بر اساس سرشماری سال ۲۰۰۸ میلادی ۵۸٬۶۵۰ نفر و بر اساس برآوردهای سال ۲۰۰۹ میلادی ۶۲٬۶۳۷ نفر جمعیت دارد.

 

مطالب مرتبط :

تور استانبول

جهت مشاهده لیست قیمت تور استانبول همراه با تور لحظه آخری استانبول , رزرو بلیط و پرواز تور استانبول , رزرو هتل در استانبول و ... می توانید از صفحه تور استانبول بازدید نمایید.

تور ازمیر

جهت مشاهده لیست قیمت تور ازمیر همراه با تور لحظه آخری ازمیر , رزرو بلیط و پرواز تور ازمیر , رزرو هتل در ازمیر و ... می توانید از صفحه تور ازمیر بازدید نمایید.

تور آنتالیا

جهت مشاهده لیست قیمت تور آنتالیا همراه با تور لحظه آخری آنتالیا , رزرو بلیط و پرواز تور آنتالیا , رزرو هتل در آنتالیا و ... می توانید از صفحه تور آنتالیا بازدید نمایید.

تور آنکارا

جهت مشاهده لیست قیمت تور آنکارا همراه با تور لحظه آخری آنکارا , رزرو بلیط و پرواز تور آنکارا , رزرو هتل در آنکارا و ... می توانید از صفحه تور آنکارا بازدید نمایید.

تور کوش آداسی

جهت مشاهده لیست قیمت تور کوش آداسی همراه با تور لحظه آخری کوش آداسی , رزرو بلیط و پرواز تور کوش آداسی , رزرو هتل در کوش آداسی و ... می توانید از صفحه تور کوش آداسی بازدید نمایید.

تور بدروم

جهت مشاهده لیست قیمت تور بدروم همراه با تور لحظه آخری بدروم  , رزرو بلیط و پرواز تور بدروم  , رزرو هتل در بدروم  و ... می توانید از صفحه تور بدروم  بازدید نمایید.

 

 

رزرو تور

تور ترکیه قیمت آنتالیا

تور ترکیه قیمت آنتالیا

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور آنتالیا | رزرو پرواز , رزرو هتل آنتالیا به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تور ترکیه قیمت استانبول

تور ترکیه قیمت استانبول

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور استانبول | رزرو پرواز , رزرو هتل استانبول به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تور ترکیه قیمت بدروم

تور ترکیه قیمت بدروم

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور بدروم | رزرو پرواز , رزرو هتل بدروم به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تور ترکیه قیمت آنکارا

تور ترکیه قیمت آنکارا

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور آنکارا | رزرو پرواز , رزرو هتل آنکارا به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تور ترکیه قیمت ازمیر

تور ترکیه قیمت ازمیر

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور ازمیر | رزرو پرواز , رزرو هتل ازمیر به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تور ترکیه قیمت کوش آداسی

تور ترکیه قیمت کوش آداسی

رزرو تور ترکیه , لیست قیمت تور کوش آداسی | رزرو پرواز , رزرو هتل کوش آداسی به صورت مستقیم | تلفن رزرواسیون : 41509-021

تماس با رامین گشت

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسامآژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام

خط ویژه : 41509-021

خط مستقیم ویژه تهران : 1727

آدرس : تهران.خیابان خرمشهر.خیابان عربعلی.پلاک 38.واحد1

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام مجری برگزاری تورهای داخلی و خارجی، رزرواسیون هتل ها، رزرو بلیط کلیه پروازها می باشد.ازجمله تورهای این آژانس می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تور تایلند, تور ترکیه, تور دبی, تور مالزی, تور مالدیو, تور هند, تور ارمنستان, تور گرجستان, تور آذربایجان, تور کیش, تور مشهد, تور استانبول, تور کوش آداسی, تور پوکت, تور پاتایا, تور سامویی, تور بانکوک, تور تفلیس, تور ایروان, تور باکو, تور مسکو, تور سن پترزبورگ, تور بالی, تور دهلی, تور کوالالامپور, تور سنگاپور, تور بدروم, تور ازمیر و ...  

RAMIN GASHT