تور پوکت

تور پوکت

آژانس هواپیمایی رامین گشت مجری مستقیم برگزاری و اجرای تور پوکت از جمله تور های پکیج تایلند همراه با تور لحظه آخری پوکت , رزرو بلیط تور پوکت , رزرو هتل پوکت , ویزای تایلند و ... می باشد.

 

لیست قیمت تور پوکت

جهت مشاهده لیست قیمت تور پوکت بر مبنای شروغ قیمت رزرو اتاق های هتل های پوکت می توانید از بخش لیست قیمت تور پوکت مشاهده نمایید جهت رزرو تور پوکت برای مدت زمان بیشتر یا کمتر , سایر پرواز ها, هتل ها و سایر اتاق ها با رزرواسیون آژانس هواپیمایی رامین گشت به شماره 41509-021 تماس حاصل فرمایید.

 

پوکت | Phuket

استان پوکت یا فوکت یکی از استانهای کشور تایلند است.استان پوکت نظر تقسیمات کشوری بخشی از ناحیه جنوب تایلند به حساب می‌آید. مرکز این استان شهر پوکت است.

پوکت نام یکی از استان های جنوبی تایلند است که در امتداد سواحل غربی تایلند در دریای آندامان آرمیده و 32 جزیره کوچک و بزرگترین جزیره تایلند یعنی جزیره پوکت را در دل خود جای داده. جزیره افسانه ای پوکت از طریق پل ساسارین (Sarasin Bridge) به استان پهانگ نگا (Phang Nga Province) و به شمال متصل می شود. بعد از فانگ نا نزدیکترین استان به پوکت کرابی (Krabi) است که در قسمت شرقی و در امتداد خلیج فانگ نا قرار گرفته. می توان از استان پوکت با مساحتی بالغ بر 576 کیلومتر مربعی (کمی کوچکتر از سنگاپور) به عنوان دومین استان کوچک تایلند نام برد، سرزمینی جادویی با تاریخی غنی و رنگارنگ که سرمایه خود را از طریق قلع و لاستیک کسب می نماید. جزیره پوکت بر روی مسیری با ارزش تجاری بسیار بالا مابین هندوستان و چین قرار گرفته و اغلب از آن در گزارش سفرنامه کشتی های تجاری خارجی پرتقالی، فرانسوی، هلندی و انگلیسی نام برده شده. اما امروزه عمده درآمد این منطقه از راه توریست و گردشگری به دست می آید.

تاریخچه پوکت به سال 1545 میلادی همزمان با اولین سفر اکتشافی دریانورد پرتقالی فرانو مندس پینتو (Fernão Mendes Pinto) باز می گردد. در واقع وی اولین کسی بود که در سفرنامه اش گزارشی دقیق از موقعیت جزیره پوکت و ساکنینش را ارائه داد و از این سرزمین برای اولین بار به اسم جانک سیلون (Junk Ceylon) نام برد. نامی که پرتقالی ها از آن برای جزیره پوکت در نقشه خودشان استفاده کردند. فرانو مندس پینتو در گزارش سفرش هفت بار نام جانک سیلون را آورد. در اواسط قرن شانزدهم میلادی به دلیل فعالیت دزدان دریایی از اهمیت این جزیره کاسته شد این روند همچنان ادامه داشت تا اینکه در قرن هفدهم با ورود هلندی ها و انگلیسی ها به این سرزمین اوضاع آن بهبود یافت و مجددا به اهمیت تجاری و دریانوردی اش دست پیدا کرد. ابتدا هلندی ها و انگلیس ها وارد جزیره شدند سپس فرانسوی ها بعد از دهه 1680 با هدف رقابت با آنها به این سرزمین سفر کنند. پوکت منابعی بسیار غنی از قلع را در دل خود جای داده بود و در سپتامبر سال 1680 یک کشتی فرانسوی شرکت شرق هندوستان از این سرزمین بازدید نمود و با یک محموله کامل از قلع آن دیار را ترک گفت.

بعد از گذشت یک یا دو سال شاه ناری پادشاه سیام تلاش هایش را با هدف کاهش قدرت و نفوذ هلندی ها و انگلیسی ها و بیرون راندن آنها از جزیره و الحاق آن به قلمرو خویش آغاز نمود. در راستای تحقق بخشیدن به این اهداف وی یک فرد فرانسوی به نام رنه شاربرون (Brother René Charbonneau) را به حاکمیت جزیره منصوب نمود و نام پوکت را برای این دیار برگزید. شاربرون تا سال 1685 بر پوکت فرمانروایی کرد.

برمه ای ها در سال 1785 به پوکت حمله کردند و قایق کاپیتان فرانسیس لایت هنگام عبور از پوکت پیغامی را مبنی بر وجود یک مسیر برای حمله به جزیره به برمه ای ها فرستاد در همین زمان بود که یکی از به یادماندنی ترین اتفاقات در تاریخ پوکت رقم خورد، اتفاقاتی که با مقاومت و ایستادگی قهرمانانه دو زن بزرگ یعنی همسر فرماندار دن پو یینگ چان (Than Phu Ying Chan) و خواهرش مو (Mook) قرین شد. در طی این ایستادگی ها هزاران زن در لباس مبدل به شکل مردها در امتداد سواحل مختلف پوکت شروع به پیاده روی نمودند. در نتیجه نیروهای برمه ای با دیدن افزایش نیروهای ارتش پوکت برای حمله به این سرزمین دچار تردید شدند و نهایتا پس از یک ماه محاصره پوکت در تاریخ سیزدهم مارس سال 1875 ناچارا این دیار را ترک گفتند. پادشاه راما اول که این پیروزی را مدیون هوش و ذکاوت این دو بانو می دانست به پاس تقدیر از شجاعتشان عنوان هایی را به آنها اعطا نمود که تنها متعلق به اعضای خاندان سلطنتی بود. در سال 1933 جزیره پوکت به استان تبدیل شد.

در تاریخ بیست و ششم دسامبر سال 2004 همزمان با وقوع زمین لرزه 2004 و سونامی اقیانوس هند پوکت هم مانند دیگر مناطق سواحل غربی تایلند متحمل خسارت های و آسیب هایی جدی شد. آبلرزه حاصل از این زلزله باعث مرگ بیش از 5300 نفر در سراسر کشور و ده ها هزار نفر در منطقه آسیا شد. حدود 250 نفر در پوکت بر اثر وقوع این پدیده طبیعی از بین رفتند که در میان این آمار گردشگران خارجی نیز وجود داشتند. حدود یک هزار کارگر برمه ای که در حین پروژه ساخت اقامتگاهی جدید در منطقه کائو لاک (Khao Lak) مشغول کار بودند نیز در جریان این اتفاق کشته شدند. اما خوشبختانه تا سال 2005 بسیاری از افراد آسیب دیده از سونامی به کار خود بازگشتند و زندگی آنها روالی معمولی به خود گرفت. امروزه هیچ اثری از آسیب های ناشی از این اتفاق مگر در مواردی نادر در سواحلی دورافتاده وجود ندارد. در فوریه سال 2005 بسیاری از مراکز آسیب دیده به کار و زندگی خود بازگشتند و زندگی به روال عادی خود بازگشت.

در دسامبر سال 2006 تایلند به عنوان اولین مقر قرار گرفتن شناورهای کشف سونامی 22 ساخت آمریکا (22 U.S.-made tsunami-detection) در اقیانوس هند به عنوان بخشی از یک سیستم هشدار دهنده منطقه ای انتخاب شد. شناورهای عمیق دریایی ماهواره ای در فاصله 1000 کیلومتری از ساحل مابین تایلند و سریلانکا شناورند.

آب و هوای پوکت

آب و هوای پوکت به صورت کلی گرمسیری است و با تغییر فصل شاهد باران و سرمای هوا نیز هستیم. در پوکت هیچ وقت هوا خیلی سرد و آزاردهنده نمی شود؛ اما در روزهای سرد بادهای خنک نیز می وزد که برای بعضی ها شاید خوشایند نباشد. پوکت از نوامبر تا فوریه (اواسط آبان تا اواسط بهمن) پذیرای بیشترین شمار گردشگران است. در این زمان شهر پوکت آب و هوای خشک و خنک دارد. با آغاز ماه می (اردیبهشت) هوا آرام آرام رو به گرما می رود. اگر هوای گرم را می پسندید می تا اکتبر (اردیبهشت تا مهر) زمان مناسبی برای شماست. حالا با هم کمی جزیی تر به وضعیت آب وهوایی این شهر در ماه های مختلف می پردازیم.

 

نوامبر تا فوریه (اوایل آبان تا اوایل بهمن): در این بازه زمانی در پوکت باران می بارد، هوای خوب و پاکیزه و وجود طبیعت زیبا، باعث شده تا گردشگران خارجی تمایل بیشتری به سفر به پوکت در این زمان نشان دهند. دمای هوا نیز بین ۲۳ تا ۳۰ درجه سانتی گراد متغیر است. جالب این که با وجود بارش باران در دسامبر، هر سال فوریه لقب خشک ترین ماه سال را می گیرد به عبارت دیگر طی دو ماه آب و هوای پوکت کاملا دگرگون می شود. اگر دوست دارید در سواحل حمام آفتاب بگیرید یا از تفریحات ساحلی استفاده کنید، فوریه زمان خوبی برای سفر شماست.

مارس تا می (اواسط اسفند تا اواسط اردیبهشت): این دوره پوکت گرم ترین روزها را پشت سر می گذارد و دمای هوا اغلب از ۳۰ درجه سانتی گراد بیشتر است. از یاد نبرید که جشن سوگکران نیز در همین فاصله و در ماه آوریل (فروردین) برپا می شود. این جشن یکی از بزرگترین و معروفترین مراسم در تایلند است. اگر به مردم شناسی علاقه مندید مارس تا می را برای سفر انتخاب کنید.

می تا اکتبر (اواسط اردیبهشت تا اوایل مهر): دمای هوا در این ماه ها اغلب حول ۲۹ درجه سانتی گراد است اما تفاوت این ماه ها با ماه های قبل در رطوبت هواست و از اردیبهشت به بعد رطوبت بیشتر و بیشتر می شود. اگر می خواهید در هزینه های تان کمی صرفه جویی کنید در این زمان به پوکت رهسپار شوید. در برخی از سال ها دیده شده که باران های شدید هم در این ماه ها ببارد.

وسایل حمل و نقل عمومی پوکت

راحت‌ترین و بهترین راه برای رفت و آمد در پوکت، تاکسی است. حواستان باشد قبل از سوار شدن به تاکسی، از نرخ کرایه‌ی مقصد خود مطلع شوید. در غیر این‌صورت، می‌توانید اقدام به اجاره‌ی خودروی شخصی کنید. در پوکت، انواع و اقسام خودروهای لوکس و معمولی با نرخ‌های گوناگون برای اجاره وجود دارد. البته ون‌هایی به نام توک توک نیز در پوکت وجود دارد که برای حمل و نقل مسافرین در دسترس است، اما سرعت این خودروها کندتر از سایر وسایل نقلیه‌ی عمومی است.

آداب معاشرت در پوکت

هنگام سفر به هر کشوری، بایستی به رسم و رسوم محلی‌ها احترام گذاشت. تایلند نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ البته مردم این کشور بسیار خون‌گرم و مهمان‌نواز هستند. اما باید چند نکته را رعایت کنید تا موجب ناراحتی مردم محلی نشود. سعی کنید همواره با لبخند با مردم رفتار کنید. از آنجایی که مردم تایلند بسیار مهربان هستند، معمولا از خطاهای خارجی‌ها چشم‌پوشی می‌کنند. البته توهین به مقدسات مذهبی یا پادشاه آنان چیزی نیست که بخواهند از آن گذشت کنند.

سلام و احوال پرسی در پوکت

در تایلند، مردم با فشار دادن کف دستان خود به یکدیگر و اندکی تعظیم، به یکدیگر ادای احترام و سلام می‌کنند. این ادای احترام، Wai نام دارد. کسی که سن کمتری دارد، در هنگام رویارویی باید زودتر از فرد بزرگتر ادای احترام کند. با این حال، یک بزرگسال به افراد کوچکتر سلام نمی‌کند. اگر شما هم مانند تایلندی‌ها، به آن‌ها ادای احترام کنید، بسیار خوشحال شده و از شما تشکر خواهند کرد.

معرفی برخی جاذبه های معروف پوکت

در این جا به صورت کلی با بعضی از دیدنی های پوکت که می توان در تور پوکت از آن ها بازدید نمود آشنا می شویم در نظر داشته باشید که همه این جاذبه ها در آینده به صورت جداگانه معرفی خواهند شد و یا قبلا به آن ها پرداخته ایم:

 

تور پوکت , پارک ساحلی گرین الفنت پوکت | Green Elephant Park

 

تور پوکت

 

 این پارک محوطه سرسبزی دارد و محیط مناسبی برای گردش های خانوادگی در تور پوکت است. نکته جذاب درباره گرین الفنت این است که در آن فیل های متعددی زندگی می کنند و شما می توانید با مراجعه به این مرکز فیل ها را از نزدیک ببینید و حتا سوار آن ها شوید.

 

تور پوکت , آکواریوم پوکت | Phuket Aquarium

 

تور پوکت

 

سال ۱۹۸۳ بود که ساخت این آکواریوم به عنوان بخشی از پروژه مشهور مرکز زیست شناسی پوکت آغاز شد. بیش از ۳۰ سال از زمان ساخت این مجموعه تفریحی می گذرد؛ اما باید بگوییم که این مرکز به تازگی به طور کامل بازسازی شده است و حالا مکانی لوکس برای گردش در تور پوکت به حساب می آید. سالانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ گردشگر از این آکواریوم دیدن می کنند. در اینجا می توانید با گونه های مختلف آبزیان تایلند آشنا شوید.

 

تور پوکت , مجسمه بودای بزرگ پوکت

 

تور پوکت

 

بسیاری از تایلندی ها بودایی هستند به همین دلیل معابد متعددی در سراسر این کشور وجود دارد، همچنین مجسمه های بودا را هم به وفور در شهرهای مختلف این دیار خواهید دید. یکی از معروف ترین مجسمه های بودای تایلند، بودای بزرگ پوکت است که با بازدید از آن در تور پوکت می توانید از مناظر فوق العاده اطرافش نیز دیدن کنید.

 

تور پوکت , ساحل لائم سینگ پوکت

 

تور پوکت

 یکی از محبوب ترین سواحل تفریحی در پوکت است که در جزایر غربی این استان قرار دارد. طول این ساحل به صورت تقریبی ۱۵۰ متر است. با بازدید از این ساحل می توانید از تماشای درختان نخل ساحل استفاده کنید و تماشاگر طبیعت زیبا باشید.

برخی دیگر از جاذبه های گردشگری و اماکن پوکت را بدانید :

ساحل کاتا در پوکت KATA BEACH

ساحل پاتونگ در پوکت

رستوران پوکت phuket Mom Tri's Kitchen

رزرو هتل پوکت The Shore at Katathani

مرکز خرید پوکت Jungceylon

 

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسامآژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام

خط ویژه : 41509-021

خط مستقیم ویژه تهران : 1727

آدرس : تهران.خیابان خرمشهر.خیابان عربعلی.پلاک 38.واحد1

آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام مجری برگزاری تورهای داخلی و خارجی، رزرواسیون هتل ها، رزرو بلیط کلیه پروازها می باشد.ازجمله تورهای این آژانس می توان به موارد ذیل اشاره نمود: تور تایلند, تور ترکیه, تور دبی, تور مالزی, تور مالدیو, تور هند, تور ارمنستان, تور گرجستان, تور آذربایجان, تور کیش, تور مشهد, تور استانبول, تور کوش آداسی, تور پوکت, تور پاتایا, تور سامویی, تور بانکوک, تور تفلیس, تور ایروان, تور باکو, تور مسکو, تور سن پترزبورگ, تور بالی, تور دهلی, تور کوالالامپور, تور سنگاپور, تور بدروم, تور ازمیر و ...  

تمامی حقوق مادی و معنوی سایت متعلق به آژانس هواپیمایی رامین گشت ابرسام می باشد.