تور استانبول
آژانس مسافرتی و گردشگری رامین گشت مجری مستقیم تورهای ترکیه
تور بدروم
آژانس مسافرتی و گردشگری رامین گشت مجری مستقیم تورهای ترکیه
تور ازمیر
آژانس مسافرتی و گردشگری رامین گشت مجری مستقیم تورهای ترکیه

تور ترکیه

آژانس هواپیمایی رامین گشت مجری مستقیم برگزاری و اجرای تور ترکیه همراه با تور لجظه آخری ترکیه , رزرو بلیط تور ترکیه , رزرو هتل در ترکیه و ... می باشد.

تور استانبول , تور آنتالیا , تور کوش آداسی , تور آنکارا , تور ازمیر , تور بدروم از جمله تورهای ترکیه آژانس رامین گشت می باشند.

 

ترکیه

تُرکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye) با نام رسمی جمهوری ترکیه (به ترکی استانبولی: Türkiye Cumhuriyeti)، کشوری اوراسیایی است که بخش بزرگ کشور یعنی آناتولی یا آسیای کوچک در شمال غرب آسیا و خاورمیانه واقع است و بخش کوچکی نیز به نام تراکیه در منطقهٔ بالکان (منطقه‌ای در جنوب شرق اروپا) قرار دارد.

تور ترکیه

ترکیه در شرق با کشورهای ایران، نخجوان، ارمنستان، و گرجستان؛ در جنوب شرقی با عراق و سوریه؛ و در شمال غربی (بخش اروپایی) با بلغارستان و یونان همسایه است. همچنین ترکیه از شمال با دریای سیاه، از غرب با دو دریای کوچک مرمره و اژه و از جنوب غرب با دریای مدیترانه مرز آبی دارد. دو تنگهٔ راهبردی بسفر و داردانل نیز در اختیار ترکیه است.

تور ترکیه

پهناوری ترکیه ۷۸۳٬۵۶۲ کیلومتر مربع (سی و هفتم) است. ترکیه کشوری کوهستانی و نسبتاً پرباران است. شکل این کشور مانند یک مستطیل است که از سوی شرق و غرب امتداد یافته‌است. ترکیه با قرار گرفتن در یکی از حسّاس‌ترین مناطق جهان، دارای موقعیّت جغرافیایی راهبردی و بسیار خوبی است و گذرگاه شمال غرب آسیا و اروپا به‌شمار می‌آید و کشورهای بسیاری، به ویژه کشور ایران از خاک ترکیه برای ترانزیت کالا و انرژی استفاده می‌کنند. ترکیه از آب و هوای خوب و جلگه‌ای برخوردار است و مکان‌های جالب و دیدنی دارد به دلیل همین سالانه تعداد زیادی توریست به آنجا مسافرت می‌کنند.

تور ترکیه

جمعیت ترکیه حدود ۷۷ میلیون نفر (برآورد ۲۰۱۵) می‌باشد، که حدوداً ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم سنی و ۱۵ تا ۲۵ درصد هم علوی هستند. حکومت ترکیه لائیک است ولی بسیاری از مردم به دین اسلام پایبند هستند و عید فطر و عید قربان در این کشور تعطیل رسمی است. همچنین در ترکیه حدود ۷۰٪-۷۵٪ درصد مردم ترک، ۱۸٪ درصد کرد و ۷٪-۱۲٪ را سایر باشندگان قومی ترکیه تشکیل می‌دهند.

 

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، و تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۹۲۳ با خط لاتین نوشته می‌شود.

تور ترکیه 

ترکیه با نام امپراتوری عثمانی در چند سدهٔ گذشته، بخش‌های بزرگی از خاورمیانه و جنوب شرقی اروپا را در دست داشت.

ترکیه در بین شش کشور آسیایی و دو کشور اروپایی قرار گرفته‌است. کشورهای هم‌مرز ترکیه عبارت‌اند از: در خاور با ایران ۴۹۹ کیلومتر، جمهوری آذربایجان ۹ کیلومتر، ارمنستان ۲۶۸ کیلومتر، و گرجستان ۲۵۲ کیلومتر؛ در جنوب خاور با عراق ۳۵۲ کیلومتر و سوریه ۸۲۲ کیلومتر؛ در شمال باختر با یونان ۲۰۶ کیلومتر و بلغارستان ۲۴۰ کیلومتر.

تور ترکیه

ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند. بزرگترین و مهم‌ترین شهر آن استانبول می‌باشد.

تور ترکیه

زبان 

ترکی استانبولی، زبان رسمی ساکنان ترکیه و یکی از قدیمی ترین زبان های دنیاست. این زبان در گذشته با خط عربی نوشته می شد ولی از زمان تشکیل حکومت جمهوری ترکیه توسط آتاترک به خط لاتین تغییر یافت. از دیگر زبان های رایج در ترکیه می توان به کردی، انگلیسی و عربی اشاره کرد.

 

واحد پول ترکیه

واحد پول ترکیه لیر و هر لیر معادل 100 قروش است. همچنین علامت اختصاری آن TRY یا TL می باشد. لیر ترک به صورت اسکناس های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیره و سکه های یک قروشی، 5 قروشی، 10 قروشی، 25 قروشی، 50 قروشی و یک لیره ای می باشند. در گذشته ارزش برابری لیر ترکیه بسیار پایین بود و با توجه به تورم زیاد ارزش آن به مرور کمتر می شد از این رو دولت تصمیم گرفت که از تاریخ 28 ژانویه 2005 شش صفر از واحد پول ترکیه حذف کند. به این ترتیب هر لیر جدید ترک برابر با یک میلیون لیر قدیم است.

 

مطالب مرتبط :

تور استانبول

جهت مشاهده لیست قیمت تور استانبول همراه با تور لجظه آخری استانبول , رزرو بلیط و پرواز تور استانبول , رزرو هتل در استانبول و ... می توانید از صفحه تور استانبول بازدید نمایید.

تور ازمیر

جهت مشاهده لیست قیمت تور ازمیر همراه با تور لجظه آخری ازمیر , رزرو بلیط و پرواز تور ازمیر , رزرو هتل در ازمیر و ... می توانید از صفحه تور ازمیر بازدید نمایید.

تور آنتالیا

جهت مشاهده لیست قیمت تور آنتالیا همراه با تور لجظه آخری آنتالیا , رزرو بلیط و پرواز تور آنتالیا , رزرو هتل در آنتالیا و ... می توانید از صفحه تور آنتالیا بازدید نمایید.

تور آنکارا

جهت مشاهده لیست قیمت تور آنکارا همراه با تور لجظه آخری آنکارا , رزرو بلیط و پرواز تور آنکارا , رزرو هتل در آنکارا و ... می توانید از صفحه تور آنکارا بازدید نمایید.

تور کوش آداسی

جهت مشاهده لیست قیمت تور کوش آداسی همراه با تور لجظه آخری کوش آداسی , رزرو بلیط و پرواز تور کوش آداسی , رزرو هتل در کوش آداسی و ... می توانید از صفحه تور کوش آداسی بازدید نمایید.

تور بدروم

جهت مشاهده لیست قیمت تور بدروم همراه با تور لجظه آخری بدروم  , رزرو بلیط و پرواز تور بدروم  , رزرو هتل در بدروم  و ... می توانید از صفحه تور بدروم  بازدید نمایید.

 

 

تماس با رامین گشت

تور کیش
تور ترکیه
تورتایلند
تور ارمنستان
تور دبی
تور برزیل
تور کیش
تور ترکیه
تورتایلند
تور ارمنستان
تور دبی
تور برزیل
تور کیش
تور ترکیه
تورتایلند
تور ارمنستان
تور دبی
تور برزیل
تور کیش
تور ترکیه
تورتایلند
تور ارمنستان
تور دبی
تور برزیل
RAMIN GASHT